fbpx

Zanox dla DGP: polski rynek reklamy mobilnej wzrósł o 720%

Dziennika Gazeta Prawna opublikował kolejne interesujące prognozy dla rynku reklamy internetowej, które cytuje za Zanoxem.

Według danych Zanoxa w ciągu czterech lat w USA rynek marketingu mobilnego wzrośnie z 2,6 miliarda do blisko 12 miliardów dolarów!

Drugi silny trend w USA to odpływ pieniędzy z rynku prasy drukowanej – tutaj rok do roku przewiduje się pomniejszenie wydatków o 1 miliard – z blisko 36 miliardów w aktualnym roku do 31,5 w 2016.

Ciekawostką jest tutaj pozycja radia, które w USA od pewnego czasu już nie traci, a prognozuje się wręcz wzrost wydatków na to medium.

Na koniec, skrót informacji o polskim rynku reklamy. Według Zanoxa, polski rynek mobilny rośnie w tempie 722% i jest najbardziej dynamiczny w całej Europie. Zaraz za nami jest Szwecja, kraje Beneluksu, Włochy, Hiszpania i Niemcy.

Jeśli chodzi o prognozy dla całego polskiego rynku reklamy internetowej to szacuje się wzrost o 60% w ciągu nadchodzących 4 lat. A to oznacza, że w 2016 roku reklamodawcy w Polsce zostawią w reklamach internetowych ponad 3 miliardy złotych!

Zostaw odpowiedź