fbpx

Zapytaj.BIZ – najważniejsze są dobre pomysły

Jak pozyskać kapitał na rozwój? Czy mój pomysł na biznes ma sens? Jak mogę go ulepszyć? Wyzwań, z którymi zmagają się początkujący przedsiębiorcy nie brakuje. W poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania o rozwój działalności gospodarczej pomaga od dziś działający w formule non-profit portal Zapytaj.BIZ.

Założenie jest proste. Przedsiębiorcy przesyłają za pomocą portalu pytania, a współpracujący z Zapytaj.BIZ eksperci (http://zapytaj.biz/eksperci) z renomowanych instytucji finansowych i doradczych podpowiadają najlepsze rozwiązania zgłoszonego problemu. Odpowiedzi niezwłocznie publikowane są na stronie głównej Zapytaj.BIZ oraz w mediach społecznościowych (G+, Facebook, Twitter).


Najważniejszy celem projektu jest ułatwienie dialogu między początkującymi przedsiębiorcami, a ekspertami i praktykami z doświadczeniem w rozwoju biznesu. Pytania, zadawane przez przedsiębiorców za pomocą strony Zapytaj.BIZ, trafiają do współpracujących z portalem profesjonalistów z funduszy venture capital, instytucji otoczenia biznesu oraz sektora naukowego.

Wierzymy w takie wartości, jak dzielenie się wiedzą, współpraca i pozytywny wpływ nowoczesnych technologii na przedsiębiorczość – mówi Krzysztof Buczek, prezes Stowarzyszenia Zapytaj.BIZ, realizującego projekt. – Jesteśmy przekonani, że Zapytaj.BIZ przyczyni się do tworzenia w Polsce pozytywnego wizerunku przedsiębiorcy oraz będzie pomocą w mierzeniu się z licznymi wyzwaniami na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Gospodarki. Dodatkowo projekt Zapytaj.BIZ realizowany jest pod patronatem Google for Entrepreneurs.

 

Więcej szczegółów na stronie www.zapytaj.biz

Zostaw odpowiedź