fbpx

Zarabiaj na świątecznych zdjęciach z Fotolią

Polacy uwielbiają robić zdjęcia w tak wyjątkowym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia. Wspólna biesiada, celebracja tradycji oraz rodzinne spotkania to najczęściej fotografowane momenty.

Uwieczniając świąteczny klimat w obiektywie warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym nasze zdjęcia będą naprawdę kreatywne i nieszablonowe. Najpiękniejsze z nich zawsze możemy sprzedać za pośrednictwem serwisu Fotolia.

Przytulne dekoracje, kolorowe choinki, piękne zdjęcia z wigilijnego stołu, a także domownicy podczas otwierania prezentów to momenty, które uwieczniamy najchętniej. Aby tegoroczne zdjęcia ze świąt oraz sylwestra nabrały wyjątkowego klimatu warto postawić na kilka wypróbowanych trików fotograficznych. Dzięki temu stworzymy naprawdę niezapomniane świąteczne kreacje.

 

– Okres bożonarodzeniowy w Polsce to wyjątkowy czas, który z pomocą aparatu chcemy zatrzymać na zdjęciach. Stosując się do kilku prostych fotograficznych trików, możemy w prosty nadać swoim obrazom profesjonalnego szlifu. Chcemy zachęcić wszystkich Polaków do fotografowania, a następnie sprzedawania swoich obrazów za pośrednictwem Fotolii – powiedziała Beata Jaroszewska, dyrektor operacyjny Fotolia na Polskę.

 

Fotolia, czołowy bank zdjęć w Europie, umożliwia sprzedaż własnych zdjęć. Fotografowie, których zdjęcia zostaną licencjonowane przez serwis, otrzymują prowizję od każdego sprzedanego obrazu. Wszelkie informacje związane z wymogami dotyczącymi wysyłania zdjęć dostępne są na stronie internetowej:

http://pl.fotolia.com/Info/Contributors/GeneralInformation

Ciekawa perspektywa

Zazwyczaj większość zdjęć wykonujemy z poziomu naszych oczu lub rąk, tak jesteśmy przyzwyczajeni, tak jest też z pewnością wygodnie. Dlatego tym razem postaw na ciekawą perspektywę. Może to być wysokość oczu naszego dziecka, możemy stanąć nad fotografowanym obiektem czy maksymalnie się do niego przybliżyć. Tu pamiętajmy, że zbyt bliska odległość czasem może zaszkodzić modelowi – wykorzystajmy w takiej sytuacji opcję zoom. Oczywiście zachowując perspektywę pamiętajmy o odpowiednim kadrowaniu każdego obrazu. Zwróćmy uwagę aby nie „obcinać” modelowi takich części ciała jak np. palce.

 

Baw się kompozycją

Ustawiając fotografowane obiekty czy modeli w odpowiednim, zaplanowanym porządku można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Tym sposobem to my decydujemy na co chcemy zwrócić uwagę oglądającego. Pamiętajmy, że świątecznego klimatu nie oddają tylko bliscy czy przyjaciele na zdjęciach. Tak samo piękne wspomnienia przyciągną fotografie świątecznych potraw, ozdób wnętrz czy samych prezentów. I pamiętaj, niech twoje zdjęcia będą lekko niedopowiedziane, skupione raz na detalu, raz na tle. Zostaw trochę miejsca na interpretację zdjęcia oglądającemu!

 

Bądź kreatywny

To podstawa każdego, udanego zdjęcia. I to bez względu na to jakim dysponujesz sprzętem, jak wygląda twój dom, czy święta spędzasz w gronie całej rodziny albo tylko najbliższej osoby. Odrobina fantazji oraz kreatywnego spojrzenia sprawi, że nawet potencjalnie nudne zdjęcie zmieni się w wigilijną opowieść. I pamiętaj, najlepsze zdjęcia to te, na których, czasem reportersko, utrwalamy najciekawsze momenty świątecznego czasu.

Zostaw odpowiedź