fbpx

Zatrudnienie w e-commerce będzie gwałtownie rosło – podaje Antal International

Nadchodzący kwartał tego roku powinien przynieść jeszcze większe ożywienie na rynku pracy w e-commerce. Chociaż już teraz menedżerowie i specjaliści nie mogą narzekać na brak ofert pracy.

Takie wiadomości przynosi 14. edycja badania Antal Global Snapshot.

 

Największe wzrosty zatrudnienia w trzecim kwartale zdaniem przedstawicieli Antala odnotujemy w:
– e-commerce i social media (93%)
– SSC/BPO (92%)
– ubezpieczenia (72%)
– księgowość i firmy consultingowe (71%)
– oprogramowanie IT (65%)
– bankowość (60%)

 

Wszyscy ci, którzy nie czują się do końca komfortowo w swoim e-komercowym miejscu pracy powinni posłuchać porady Artura Skiby z Antala:

 

“Wyniki badania jednoznacznie wskazują, że dla specjalistów i menedżerów praca jest. Nie należy jednak zapominać, że pracodawcy szukają osób aktywnych, kreatywnych z pomysłem na rozwój zarówno własny, jak i firmy. Warto zadbać o odpowiednią postawę na rynku pracy, pożądaną przez firmy. Kandydaci bierni, bez sukcesów zawodowych i bez pomysłu na siebie będą mieli coraz większe problemy na dynamicznym, lecz coraz bardziej wymagającym rynku”

 

 

Co niemniej pocieszające, e-commerce uzyskało jeden z najniższych współczynników zwolnień. Szczegóły poniżej.

Ogółem, aż 58% pracodawców deklaruje chęć zatrudniania nowych osób na stanowiskach menedżerskich i specjalistycznych. W tej statystyce polski rynek pracy wypada znakomicie. Zdecydowanie prześcigamy Hiszpanię (28%), Portugalię (31%) oraz Włochy (37%).

Zostaw odpowiedź