fbpx

Zestawy prezentowe coraz modniejsze

Jak wynika z sondy przeprowadzonej wśród użytkowników serwisu prezentmarzen.pl coraz większa liczba Polaków bardziej od tradycyjnych świątecznych podarunków ceni zestawy prezentowe.

Takiego zdania jest  56% ankietowanych. Z drugiej strony niemal co trzeci uczestnik sondy jest zdania, że lepiej kupić pojedynczy wcześniej wybrany podarunek, a 10 proc. pytanych nie miało zdania która forma upominków jest lepsza.

Upominki świąteczne, jak zapewne wiemy z własnego doświadczenia, można podzielić na te trafione i  nietrafione. Jak ograniczyć ryzyko zakupu czegoś, co nie do końca przypadnie do gustu naszym bliskim?

Ciekawą alternatywą, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością są zestawy prezentowe, zawierające propozycję upominku. Dzięki temu obdarowana osoba samodzielnie wybierze podarunek, który najbardziej jej odpowiada. Rodzaj upominku zazwyczaj jest dobierany w zależności od wieku adresata i jego zainteresowań.

Jakie upominki cieszą się największą popularnością?

Badanie przeprowadzone na próbie ponad 500 Polaków dowodzi, że największym zainteresowaniem cieszą się prezenty wywołujące mocne doznania. W pierwszej kategorii klasyfikują się te związane przede wszystkim z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe.

Na drugim miejscu znalazły się wyjątkowe loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Kolejne pozycje zajęły inne, niestandardowe prezenty świąteczne to: strzelanie z karabinu maszynowego, kurs nurkowania czy kurs DJ-a.

Co dla kobiet, a co dla mężczyzn

Wybierając wymarzony prezent kobiety najczęściej chcą podarować swojemu partnerowi ekstremalne doznania w powietrzu, na drodze lub pod wodą. W przypadku mężczyzn, realizujących podarunki z myślą o kobietach, najczęściej wybierane są: buduarowa sesja zdjęciowa, dzień ze stylistką, kurs sushi oraz różnego rodzaju pakiety spa. Jak wynika jednak ze statystyk zamówień realizowanych w serwisie prezentmarzen.pl, to kobiety są częstszymi pomysłodawczyniami oryginalnych i niezapomnianych podarunków, bo aż 77% Klientów stanowi płeć piękna, a tylko 23% mężczyźni.

Jakie kwoty i dla kogo przeznaczamy na prezenty?

Poziom cenowy jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na prezent to kwoty pomiędzy 100 a 200 złotych jak deklaruje aż 45% respondentów i od 200 zł – 400 zł, które wymienia 27 %. 11% stwierdza, iż wydaje na upominki do 100 zł. Znaczną mniejszość stanowią osoby, które kupują drogie prezenty powyżej 400 – 800 zł tylko 8% i powyżej 800 zł zaledwie 5% ankietowanych. Można również zauważyć prawidłowość, iż to osoby bliskie obdarowujemy niezapomnianymi podarunkami. Chcemy, aby prezent był oryginalny, zapamiętany i wywołał niezapomniane emocje. Aż 60 % odpowiedziało, że prezent marzeń zakupiło dla partnera/partnerki, a 20 % dla przyjaciela/przyjaciółki.

Dla wszystkich?

Zestawy prezentowe to z całą pewnością spora wygoda. Dzięki nim, nie jesteśmy zmuszeni do wielogodzinnych wędrówek po sklepach, czy to tych stacjonarnych czy wirtualnych w poszukiwaniu tego „czegoś”, co przypadnie do gustu bliskiej nam osobie.

Z drugiej strony, co bardziej tradycyjnie nastawionym  osobom z pewnością trudno będzie się pozbyć wrażenia, że to swoista droga „na skróty” i nic nie zastąpi dobrze dobranego podarunku. Wypada również wspomnieć o kartach podarunkowych, których popularność także w minionych latach zdaje się nie słabnąć.

A Wy jaką formę obdarowywania najbliższych preferujecie?

Zostaw odpowiedź