fbpx

Znakomite wyniki Facebooka – Zuckerberg powoli górą

Facebook właśnie ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2013 roku i są one lepsze od wyśrubowanych oczekiwań analityków giełdowych. Do praktycznie każdej tabelki z wynikami Mark Zuckerberg mógł wpisać dwucyfrowy wzrost.

To już drugi tak znakomity kwartał Facebooka – jeśli pójdzie tak dalej, 2013 rok może okazać się przełomowy – wszak obroty FB osiągną całe 10% jego początkowej wyceny giełdowej.

 

A to już bardzo dobry wynik, który jest w dodatku umocniony rosnącymi zyskami. W drugim kwartale Facebook zarobił operacyjnie 562 miliony dolarów. Jego obroty wzrosły z 1.18 miliarda dolarów do ponad 1.8 miliarda dolarów!

 

Podobnie dobrze wypadł pierwszy kwartał w którym obroty wzrosły z 1.058 do 1.458 miliarda. Ogółem, w pierwszym półroczu Facebook uzyskał skok obrotów z 2.2 miliarda do 3.2 miliarda dolarów – w pół roku! To naprawdę obiecujące informacje.

 

Za tak dobre dane odpowiada ruch mobilny, z którego obroty wyniosły ponad 650 milionów dolarów – odnotowano wzrost o 41%.Dobrze wypadły także płatności pozareklamowe – ponad 200 milionów dolarów.

 

Na koniec kilka liczb o samych użytkownikach. Jak już wspominaliśmy, niedawno FB świętował 1 milion aktywnych reklamodawców kłaniając się przy tym w pas dla lokalnych firm.

 

Poza tym, aż 219 milionów osób korzysta z mobilnej wersji FB. Miesięczne unikalne odwiedziny ogólne osiągnęły 1.15 miliarda osób – to absolutnie kosmiczny wynik i poprawka o 21% rok do roku. Nawet dzienne odwiedziny wyglądają dobrze – 669 milionów osób, czyli wzrost o 27%.

 

Nie wiem jak zareagują na te wyniki w Google, ale nie sposób nie powiedzieć, że Facebook jest na plusie! Nowe logo – nowe wyniki, tak trzymać.

 

 

 

Zostaw odpowiedź