fbpx

Znakomity 2013 dla Facebooka: rosną dochody, rosną zyski, cena akcji wystrzeliła

Akcje Facebooka idą w górę w szaleńczym tempie, sytuacja spółki Marka Zuckerberga w niczym nie przypomina ubiegłorocznej katastrofy, która zwiastowała raczej rychłe przejęcie przez któregoś drapieżnika giełdowego niż tryumfalny marsz po większe zyski.

A to wszystkie dzięki smartfonom i mobilnej wersji Facebooka.

 

17% wzrost akcji, po ogłoszeniu wyników za czwarty kwartał, mówi sam za siebie. Teraz za akcje Facebooka płaci się ponad 62 dolary, podczas gdy dotychczasowy maksymalny pułap wynosił lekko ponad 59 dolarów.

 

Ogłoszenie wyników za czwarty kwartał oznacza ogłoszenie wyników rocznych. Tutaj Facebook po raz kolejny zadziwił podbijając obroty o 55%, rok do roku, do poziomu 7.87 miliarda dolarów. Przy czym zysk operacyjny wyniósł 2.8 miliarda dolarów, zaś zysk netto 1.5 miliarda dolarów! Bez dwóch zdań, Facebook wchodzi do pierwszej ligi największych firm technologicznych naszych czasów.

 

Do tak genialnego wyniku walnie przyczynił się czwarty kwartał, kiedy to Facebook podbił obroty o 63% z 1.59 do wysokości .59 miliarda dolarów. Skąd tak znakomite wyniki? Z ruchu mobilnego, który to wygenerował 53% obrotów z reklam, co oznacza wzrost o 23% rok do roku. Poza reklamowe dochody Facebooka wyniosły 241 milionów dolarów – innymi słowy, bezpośrednio użytkownicy nie stanowią ważnego źródła dochodów.

Zostaw odpowiedź