fbpx

Zoofast, europejska marka firmy Krakvet wkracza do Wielkiej Brytanii

W połowie marca br. Zoofast, europejska marka firmy Krakvet – największego sklepu internetowego w branży zoologicznej w Polsce rozpoczęła działalność e-sklepu w Wielkiej Brytanii. To kolejny zagraniczny rynek, na którym zadebiutował polski inwestor. Marka Zoofast jest już obecna w jedenastu krajach Europy.

Od 2010 roku firma Krakvet pod marką Zoofast prowadzi sprzedaż na europejskich rynkach. Początkowo oferta sklepu skierowana była do najbliższych południowych sąsiadów Polski. W chwili obecnej można ją już spotkać w Czechach, Słowacji, Austrii, Belgii, Węgrzech, Bułgarii, Rumunii, Francji, Luksemburgu i Niemczech. W 2013 roku marka Zoofast wygenerowała blisko 50% całościowego obrotu firmy Krakvet.

Od połowy marca br. z usług sklepu mogą korzystać również klienci w Anglii, Szkocji, Północnej Irlandii oraz Walii. Na wyspach brytyjskich jest bardzo dobrze rozwinięty rynek e-commerce oraz wysoka świadomość społeczna dotycząca karmienia zwierząt.

W Anglii ponad 80% osób kupuje specjalną karmę dla swoich podopiecznych, dla porównania w Polsce robi to tylko 20%. Dlatego decyzja dotycząca rozszerzenia działalności na rynek brytyjski była naturalnym etapem rozwoju firmy – mówi Marek Batko, prezes firmy Krakvet.

Według najnowszych danych, w 2013 roku 13 mln gospodarstw (45%) w Wielkiej Brytanii posiadało zwierzęta domowe, a wartość segmentu karm i produktów dla zwierząt domowych w 2012 roku wyniosła 4,2 mld funtów.
Zakupy w Wielkiej Brytanii

Aby ułatwić proces zakupowy brytyjskim odbiorcom wprowadziliśmy możliwość dokonywania płatności za pośrednictwem technologii PayPal, eCard oraz przelewu bankowego – mówi Piotr Więcek, dyrektor ds. rozwoju Krakvet.

Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami, którzy udostępniają swoje kanały logistyki i dostawy, Klienci firmy Krakvet otrzymują swoje zamówienia w przeciągu 4-ch dni. Dodatkowo, oprócz możliwości zakupu w brytyjskim e-sklepie, Klienci Zoofast mogą dołączać do fanpage’u marki na Facebooku (www.facebook.com/Zoofast.co.uk). Czekają tam na nich aktualne informacje o działaniach i promocjach marki. Obecnie realizujemy również projekty, które pozwolą nam dostarczać przesyłki do Holandii, Włoch, Danii, Hiszpanii i Portugalii.

Najbliższe plany firmy Krakvet to przede wszystkim konsekwentny rozwój, wzmocnienie pozycji lidera w kraju oraz dalsza ekspansja na kolejne rynki europejskie – dodaje Piotr Więcek.

Zostaw odpowiedź